• Jarné tvorenie s deťmi v ŠKD

28.03.2022 20:59
      Jarné tvorenie

Predveľkonočný čas využili deti v ŠKD na tvorivé činnosti, z ktorých vzniklo o množstvo utešených dielok. Môžete sa nimi potešiť v nasledujúcom videu:

• Simsalala

29.11.2017 14:16

Simsalala v našej materskej škole

„ Hudba je univerzálna reč ľudstva.“ H. W. Longfellow

Dňa 14. 11. 2017 zavítala do našej MŠ Simsalala- Simona Hudáková s hudobno - zábavným programom Štyri ročné obdobia. Simsalala si svojím zvonivým hlasom získala pozornosť detí. Tie sledovali vystúpenie s radosťou a s nadšením. Simonka ich zapojili do rozličných hudobno- pohybových aktivít. Deti si spoločne s temperamentnou Simsalalou zaspievali, zatancovali, zahrali na rôznych hudobných nástrojoch. Veselé, hravé, poučné piesne boli zamerané na jednotlivé ročné obdobia a ich typické znaky. Deťom sa vystúpenie veľmi páčilo a odmenili ho veľkým potleskom.V spoločnosti piesní, spevu, hry a tanca sme všetci spoločne strávili príjemné dopoludnie plné nezabudnuteľných zážitkov a úsmevu na tvári.Fotka MŠ Vysoká nad Kysucou.

Fotka MŠ Vysoká nad Kysucou.Fotky

19.10.2017 13:20
                                               Šarkaniáda v našej materskej škole

Lieta šarkan pomaličky,
      pozdravuje lastovičky.
      Chvostom krúti sem a tam,
      šťastnú cestu želá Vám!

Dňa 18. 10. 2017 sa v našej materskej škole uskutočnila ŠARKANIÁDA. Šarkaniáda je obľúbená jesenná aktivita našej materskej školy.
          Deti si pod vedením pani učiteliek zhotovili veselých a pestrofarebných šarkanov, ktoré už netrpezlivo čakali, kedy vzlietnu, pozdravia jesennú prírodu a potešia deti. Ihrisko bolo plné pestrofarebných šarkanov a usmiatych detí, ktoré veselo šantili a spoločne sa tešili z pekného jesenného dňa.
         Červené líčka, žiariace očká a spokojné úsmevy detí  svedčili o tom, že sa ŠARKANIÁDA aj tento rok vydarila.

• OKTÓBER – MESIAC ÚCTY K STARŠÍM

19.10.2017 13:16

„ Starnúť a pritom zostať mladým je najväčší poklad.“

Zavítala k nám jeseň a s ňou OKTÓBER – MESIAC ÚCTY  K STARŠÍM. Každoročne si s deťmi našej materskej školy pripomíname, aké dôležité je vážiť si starších ľudí.
         Pri tejto príležitosti sme pripravili pre našich starších spoluobčanov kultúrny program v duchu ľudových tradícií a zvykov. Deti z našej materskej školy ich potešili pásmom ľudových piesní a básní. Vystúpenie sa ľuďom páčilo, na ich tvárach sa objavil vďačný úsmev a zaznel potlesk. Mnohým z nich sa v očiach zaleskli slzy radosti, že na nich ani tento rok deti z materskej školy nezabudli.

Fotka MŠ Vysoká nad Kysucou.
      Fotka MŠ Vysoká nad Kysucou.Fotka MŠ Vysoká nad Kysucou.