• Významný medzník ZŠ

• Významný medzník ZŠ E. A. Cernana

vo Vysokej nad Kysucou

Dňa 16. septembra 2011 dopísala Základná škola E. A. Cernana posledný list svojej päťdesiatročnej histórie. V tento výnimočný deň bol pre žiakov školy pripravený bohatý program. Sviatočné dopoludnie im svojím vystúpením spríjemnila dvojica „Zo školy života!“ Po výchovnom koncerte si  žiaci pozreli kultúrny program v podaní žiakov zo spevácko-tanečného krúžku pod názvom „Drotár“, ktorý nacvičili pod vedením Mgr. Janky Jurčovej. Záver už tradične patril vystúpeniu mažoretiek - Dajany. V tento deň nebolo o prekvapenia núdza. Žiaci sa potešili darčeku v podobe športovej čiapky s logom 50. výročia školy a pochutnali si na rozmanitom občerstvení, ktoré pre nich pripravilo združenie rodičov školy. Na záver si pozreli pripravenú  prezentáciu z histórie a súčasnosti  školy. Zo školy odchádzali plní dojmov a zážitkov.

Slávnostná atmosféra pokračovala slávnostným zhromaždením, ktoré ponúklo stretnutia viacerých generácií i vzácne stretnutia s bývalými učiteľmi a žiakmi.

Po odznení štátnej hymny sa prítomným prihovoril riaditeľ školy Mgr. Ľubomír Valach, ktorý sa poďakoval za dlhoročnú a obetavú prácu najstarším pani učiteľkám a odovzdal im kytice kvetov. Za hostí sa prítomným prihovorili  starosta obce Mgr. Anton Varecha, za KŠÚ v Žiline PaedDr. Tibor Lukács, vedúci oddelenia odborných a metodických činností a pani Barančíková Mária, predsedníčka Rady základných organizácií pracovníkov školstva a vedy v Čadci. Sviatočné popoludnie spríjemnili prítomným svojím kultúrnym programom deti z materskej školy, žiaci zo základnej školy, folklórna skupina VYSOČANKA a MUZIČKA SPOD GRÚŇA. Po kultúrnom programe nasledovala recepcia spojená s prezentáciou z histórie a súčasnosti školy. Hostia si tiež prezreli zrenovované učebne a priestory školy.

Slová vďaky patria všetkým tým, ktorí pomohli pri príprave osláv 50. výročia otvorenia Základnej školy vo Vysokej nad Kysucou svojou prácou, finančne alebo vecnými darmi.

Sponzorsky prispeli:

Obec Vysoká nad Kysucou, Mgr. Adamcová Katarína, JOKA Vysoká nad Kysucou, Adamec Peter, Rozličný tovar -Vysoká nad Kysucou, Agrospol Kysuce Svrčinovec, Bukov- Veľkoobchod ovocie a zelenina Čadca, Bogáň Jozef- Mäso- údeniny Turzovka, Ing. Peter Bytčánek, konateľ spoločnosti BeGeS, s.r.o.,  Coop Jednota Čadca, spotrebné družstvo – Ing. Janík Miroslav, POMI, s. r. o. Svrčinovec, Cukráreň Mária Mlkvíková - Korňa, Chovancová Gabriela - Kvetinárstvo, Vysoká nad Kysucou, Jurčo Ondrej, Barčák Peter, stolárstvo Vysoká nad Kysucou, Kazíková Silvia, Hela- Vysoká nad Kysucou, K. B. K. spol. s. r. o., Čadca, Konkol Peter, Kožák Karol,    Montáž strešných krytín  Vysoká nad Kysucou, Kubinec Peter, HANNIBAL, s. r. o. Vysoká nad Kysucou, Kubinec Jozef K-TEN Turzovka, Lama Plus, Pupíková Anna, Turzovka,  Libex- Čadca,  Mikovčáková Ľubomíra - kvetinárstvo Turzovka, Mravec Miroslav Turzovka,  Real Plus Makov - Lysík Ján, Robdata- Židek Radoslav, Ing. Žiaček Jozef- NIKOS, s. r. o., Korňa, Ing. Škorník Milan Stavmarket Turzovka, Peter Dočár Makov, Danka Pavlíková Vysoká nad Kysucou