• Mikuláš u nás

14.12.2016 12:51
        Mikuláš u nás

Príjemnou predzvesťou vianočných sviatkov býva každoročne Mikuláš. Oddávna  chodí s dobrou náladou a košom prekvapení. Jeho príchod s radosťou očakávali aj deti v našej  materskej škole. Do našej škôlky zavítal dňa 9. 12. 2016 v sprievode anjelikov.
          Deťom porozdával darčeky. No ani Mikuláš neodišiel naprázdno. Radosť mu urobili detské pesničky, veršíky a tance našich šikovných detí.
          Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa na príprave tejto peknej predvianočnej besiedky podieľali a strávili spoločne s Mikulášom a deťmi príjemné dopoludnie.
    • Deň materských škôl

07.11.2016 13:26

4. november je vyhlásený ako Deň materských škôl na Slovensku. Pri tejto príležitosti sa v časovom horizonte od 5. 10. do 4. 11. konajú na celom Slovensku rôzne podujatia detí materských škôl. Aj my sme sa zapojili do plnenia aktivít, ktoré sú podporované MŠ SR a pripravili sme pre naše detičky rôzne zaujímavé podujatia.
           Našu materskú školu navštívilo bábkové divadlo Slniečko z Piešťan s divadelným predstavením Malí huncúti. Deti si hravou formou, piesňami, hudobno- pohybovými aktivitami zopakovali časti ľudského tela, režim dňa, hygienické návyky, bezpečnosť pri hrách a pravidlá správania sa k sebe navzájom.
           Keďže mesiac október je aj mesiacom úcty k starším, uvili sme kytičku piesní, básní a potešili svojím vystúpením našich starkých v kultúrnom dome.
           Radosť z pohybu prejavili deti i pri púšťaní vlastnoručne vyrobených šarkanov. Tešili sa, keď zafúkal silnejšie vetrík a vyniesol šarkany vyššie k oblohe. Červené líčka, žiariace očká a spokojné úsmevy detí  svedčili o tom, že sa Šarkaniáda aj tento rok vydarila a teší sa veľkej obľube medzi deťmi.
           Vyvrcholením týchto aktivít bol 4. november – Deň materských škôl. Niektoré deti farebnými pastelkami kreslili našu škôlku, iné využili svoju fantáziu na tvorenie plagátu  našej materskej školy. Mladšie deti sa pokúšali vytvoriť škôlku z rôznych druhov stavebníc. S úsmevom na tvári a veselo si zatancovali pri hymne materských škôl a potom im  pribudli v rúčkach hudobné nástroje.
           Tento deň sme prežili s radosťou a nezabudnuteľným zážitkom v srdiečku

25.10.2016 14:25

Dňa 25. 10 2016 sa šarkany z materskej školy v rúčkach našich detí dostali na ihrisko. Začala sa ŠARKANIÁDA, jedna z najobľúbenejších jesenných aktivít detí. Ihrisko bolo plné pestrofarebných šarkanov, ktoré v rúčkach usmiatych detí šantili, lietali a spoločne sa tešili z pekného jesenného dňa. Červené líčka, žiariace očká a spokojné úsmevy detí  svedčili o tom, že sa ŠARKANIÁDA aj tento rok vydaria a tešila sa veľkej obľube medzi deťmi.
           Na záver tejto krásnej jesennej akcie dostali deti  sladkú odmenu a plné zážitkov sa spoločne vrátili do materskej školy.
    • OKTÓBER – MESIAC ÚCTY K STARŠÍM

25.10.2016 14:06
      Zavítala k nám jeseň a s ňou OKTÓBER – MESIAC ÚCTY  K STARŠÍM. Každoročne si s deťmi našej materskej školy pripomíname, aké je dôležité vážiť si starších ľudí, ktorí prežívajú jeseň života.
           Pri tejto príležitosti sme pripravili pre naše babičky a našich deduškov kultúrny program, v ktorom zazneli milé veršíky, veselé piesne a radostný tanec našich detí. Na tvárach  babičiek a deduškov sa objavil vďačný úsmev a zaznel potlesk. Mnohým z nich sa v očiach zaleskli aj slzy vďačnosti, že na nich naši najmladší nezabúdajú.
    • DIVADLO SLNIEČKO

25.10.2016 14:36
           Dňa 20.10. 2016 navštívilo našu materskú školu bábkové divadlo Slniečko z Piešťan s divadelným predstavením Malí huncúti.
           Deti si hravou formou, piesňami, hrou na telo zopakovali časti ľudského tela, režim dňa, hygienické návyky, bezpečnosť pri hrách a pravidlá správania sa k sebe navzájom.
           Pútavé rozprávanie plné zábavy, poučenia doplnili veselé básničky i piesne a aktívne sa do nich zapájali deti. Divadelné predstavenie sprevádzalo množstvo smiechu, nadšenia a zábavy. Vyslúžilo si veľký potlesk. Deti odchádzali s úsmevom na tvári a nezabudnuteľným zážitkom v srdiečku.