• Hasiči v MŠ

19.06.2017 13:08

Hasiči v našej materskej škole

„ To čo my nazývame hrdinstvo, hasiči nazývajú každodenná práca.“

Dňa 2. 6. 2017 navštívili našu materskú školu členovia DHZ Vysoká nad Kysucou. Deťom vysvetlili a priblížili ich náročnú, nebezpečnú, ale ľuďom nápomocnú prácu. Ukázali im povinné vybavenie hasičských áut, predviedli ukážky hasičskej činnosti a deti si vyskúšali manipuláciu s hadicou. Najväčšiu radosť deťom urobila jazda na hasičskej štvorkolke a farebná dúha.
      Ďakujeme členom DHZ Vysoká nad Kysucou za zaujímavé a poučné dopoludnie, ktoré pripravili našim deťom

19.06.2017 12:54

Deň matiek

„ Materská láska! Ach, tá nepozná hraníc! Je ako fontána, ktorej prameň nikdy nevyschne.“
      M. Gardiner

Ľúbim kvety, ľúbim vtáčky, každú hračku maličkú.
      Ale najviac zo všetkého ľúbim svoju mamičku.

Dňa 17. 5. 2017 sme v našej materskej škole oslávili Deň matiek. Deň matiek je pre nás príležitosťou prejaviť lásku a úctu mamám. Deti pod vedením pani učiteliek potešili svoje mamičky krásnymi básňami, milými piesňami a veselými tancami. Týmto kultúrnym programom sa deti poďakovali mamičkám za vrelú lásku, nehu, starostlivosť, nekonečnú trpezlivosť a obetavosť. Mama je len jedna a je výnimočná.
      Na záver tejto milej slávnosti odovzdali deti mamičkám kvety a srdiečka.

a záver tejto milej slávnosti odovzdali deti mamičkám kvety a srdiečka.

Fotka MŠ Vysoká nad Kysucou.
    • Jazýček môj,ohýbaj sa!

27.03.2017 13:22

Jazýček môj, ohýbaj sa!

„Nie cez hlas, ale cez recitátorovu dušu sa rodí prednes.“ J. Čajková

Dňa 15. 3. 2017 sa uskutočnila recitačná súťaž pre deti materských škôl pod názvom Jazýček môj, ohýbaj sa! Umelecké slovo opäť očarilo svojou krásou. Deti sa prezentovali a precvičovali si jazýčky v 7. ročníku súťažnej prehliadky, ktorá sa konala v Kysuckej knižnici v Čadci na Úseku literatúry pre deti a mládež. Súťaže umeleckého slova sa zúčastnilo 23 detí vo veku od 4 do 6 rokov. Našu materskú školu dôstojne reprezentovali Denisko Dziaduš a Simonka Sobčáková, ktorí za účasť získali nielen diplom a vecnú odmenu, ale aj novú skúsenosť.

Fotka používateľa MŠ Vysoká nad Kysucou.
    • Návšteva knižnice

27.03.2017 13:18

Návšteva knižnice

„ Kniha je základom poznania, učiteľom vekov, vládcom kráľovstva ducha.“ SenecaV duchu tejto myšlienky a v rámci mesiaca knihy sme dňa 10. 3. 2017 navštívili obecnú knižnicu. Deti sa oboznámili s priestormi knižnice. Pani knihovníčka deťom vysvetlila , že požičiavanie kníh má svoje pravidlá. Porozprávala im o knihách rôznych žánrov. Deti najviac zaujali rozprávkové knihy. Spoločne sme si zopakovali, ako treba zaobchádzať s knihami. Deti pani knihovníčke zarecitovali básne a zaspievali piesne, ktoré sa s pani učiteľkami naučili.
      V kinosále ich potešila rozprávka Doba ľadová a vymaľovali si obrázky známych rozprávkových postáv. S nadšením si pozreli Pamätnú izbu E. A. Cernana, v ktorej sa nachádzajú dobové fotografie Kysúc, dokumenty zo života E. A. Cernana a pozostatky kozmickej lode Apollo 17. Tento deň bol plný nezabudnuteľných zážitkov a veríme, že aj týmto spôsobom si detvytvorpozitívny vzťah ku knihám.

• Mám básničku na jazýčku

27.03.2017 12:51

Básničkovo v našej materskej škole

Keď mám peknú knižku v ruke

- hoci neveľkú –

je to, akoby som stretla

dobrú priateľku.

Kadečo mi vyrozpráva,

čo ja nepoznám,

zavedie ma do ďaleka,

hore ku hviezdam.

Už tradične mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i s mesiacom knihy. S knihami sa stretávame už od útleho detstva, sú našimi priateľmi, kamarátmi, spoločníkmi.
      V rámci mesiaca knihy a v duchu tejto tradície sa dňa 8. 3. 2017 uskutočnila v našej materskej
      škole recitačná súťaž pod názvom Básničkovo.
      Deti pozorne počúvali básne svojich kamarátov, ktoré sa naučili pod vedením
      pani učiteliek a odmenili ich veľkým potleskom. Podujatie, ktoré sprevádzali pani učiteľky
      s kamarátom Zvedavkom, sme spestrili hudobno – pohybovými aktivitami, rytmickými
      cvičeniami, rôznymi otázkami a hádankami. Zároveň sme si pripomenuli, ako treba šetrne
       zaobchádzať s knihami. Deti sa do jednotlivých činností zapájali s radosťou a nadšením.
      Z triedy Slniečok, Včielok a Lienok vystúpili a potešili nás básničkami: Miško Minarčík,
      Lucka Michalisková, Kristiánko Pavelka, Simonka Sobčáková, Ninka Ciesariková, Adelka
      Papajčíková, Saška Trvalcová, Denisko Dziaduš a Laurka Pavelková.
      Porota zložená z pani učiteliek udelila:
      1. miesto – Deniskovi Dziadušovi
      2. miesto – Simonke Sobčákovej
      3. miesto – Miškovi Minarčíkovi.
      Úspešní recitátori boli odmenení diplomami a darčekmi. V spoločnosti básní, kníh, dobrej nálady a radosti sme všetci spoločne strávili príjemné dopoludnie.