Žiaci 7., 8. a 9. ročníka sa zúčastnili školského výletu do rakúskej metropoly - Viedne, ktorý bol plný nových zážitkov, poznatkov a nezabudnuteľných momentov.
Prvá zastávka patrila fascinujúcemu Haus des Meeres, kde sme sa ponorili do tajov podmorského sveta. Obdivovali sme pestrofarebné ryby, žraloky, korytnačky aj ďalšie exotické živočíchy.
Po návšteve akvária sme sa presunuli viedenským metrom. Pre mnohých žiakov to bola vôbec prvá jazda týmto dopravným prostriedkom, a tak sa aj samotný presun stal zaujímavým dobrodružstvom a príležitosťou spoznať fungovanie veľkomesta.
Ďalšie kroky viedli na Stephansplatz, jedno z najznámejších miest vo Viedni. Dominanta námestia – majestátny Dóm svätého Štefana – nás zaujal svojou architektúrou a bohatou históriou. Nechýbal ani čas na krátku prechádzku historickým centrom mesta.
Ďalším bodom programu bola návšteva Prírodovedného múzea. Jeho rozsiahle a jedinečné zbierky nás doslova očarili. S veľkým záujmom sme si prezreli kostry dinosaurov, preparované zvieratá z celého sveta, vzácne minerály, drahokamy a geologické exponáty, ktoré približujú vývoj našej planéty.
Poslednou zastávkou na našej ceste bol Avion v Bratislave, kde sme si mohli oddýchnuť, občerstviť sa a ešte si užiť spoločné chvíle pred návratom domov. A keďže výlet bez McDonald's by pre mnohých ani nebol skutočným výletom, nechýbalo ani malé občerstvenie na cestu.
Domov sme sa vracali síce unavení, ale plní nových vedomostí, zážitkov a pekných spomienok na deň strávený so spolužiakmi. Výlet nám opäť ukázal, že učenie môže byť zábavné, keď sa spája s objavovaním sveta okolo nás.
Veľké poďakovanie patrí pani Štefke – Mgr. Štefánii Blažkovej, ktorá nás počas celého dňa sprevádzala Viedňou a svojimi vedomosťami, ochotou a milým prístupom nám priblížila krásy a históriu mesta, taktiež rodičom žiakov, že svojim deťom dopriali a pustili ich objavovať krásy Viedne.