• OKRESNÉ KOLO – ŠALIANSKY MAŤKO

• V priestoroch Kysuckej knižnice v Čadci znela 1. 2. 2023 ľúbozvučná slovenčina v podaní žiakov základných škôl. Svojimi ukážkami strihli poslucháčov do čarovného sveta fantázie i poučenia. Zastúpenie v okresnom kole postupovej súťaže Šaliansky Maťko mala aj naša škola.

Medzi recitátormi povestí bola ocenená Alexandra Jantošová z 3. triedy. Vo svojej kategórii získala 2. miesto.

Srdečne gratulujeme!

• EKO výzva

• Pripomíname prebiehajúcu EKO výzvu , a zároveň oznamujeme, že výzva bude prebiehať ešte jeden deň po prázdninách, v pondelok 6.3. 2023

• Lyžiarsky výcvik

• V dňoch od 6. februára do 10. februára 2023 absolvovali naši žiaci siedmeho a deviateho ročníka lyžiarsky výcvik v lyžiarskom stredisku SKI Makov.

Krásne zimné počasie a dostatok prírodného snehu im poskytol skvelé podmienky na lyžovanie, dobrú zábavu a relax v prírode. Vďaka skvelým inštruktorom si osvojili a zdokonalili potrebné pohybové návyky pri lyžovaní. Nechýbali ani úsmevné príhody a zážitky. Na záver dostali všetci žiaci diplom.

Veríme, že aj tento výcvik vedie žiakov k správnemu životnému štýlu, k prírodnému prostrediu a jeho ochrane.

Ďakujeme rodičovskej rade pri ZŠ s MŠ E. A. Cernana vo Vysokej nad Kysucou za finančný príspevok na autobusovú dopravu.

Zodp.: Mgr. Janka Jurčová -ved. lyžiarskeho výcviku

Pedagogický dozor: vychovávateľky ŠKD a asistentky učiteľa

• MÁME NOVOZRIADENÚ KUCHYNKU!

• Hodiny techniky spestrila našim žiakom novozriadená kuchynka, kde môžu spolu s vyučujúcimi predvádzať svoje kuchárske umenie a zdokonaľovať sa v každodenných činnostiach súvisiacich s prípravou teplých či studených jedál. V útulných a funkčne zariadených priestoroch si už žiaci stihli pochutnať na ovocných a zeleninových šalátoch, sladkom pudingu či nátierkach.

Sme veľmi radi, že sa tieto dávno zabudnuté činnosti opäť stali súčasťou praktického vyučovania aj na našej škole.

Žiakom prajeme veľa chutných zážitkov!

• Zažite prázdniny na snowboarde!

• Snowboardový klub Boardlip a Zväz slovenského lyžovania si pre deti aj teenagerov pripravili zábavno-športový program na jarné prázdniny, ktorý je vďaka dotáciám zväzu pre každého úplne ZADARMO.

V lyžiarskom stredisku Snowparadise Veľká Rača v dňoch od 27.2. do 3.3. organizujú snowboardové tréningy. Počas 5 dní si pod dohľadom kvalifikovaných snowboardových trénerov budú môcť všetci registrovaní účastníci zdokonaliť techniku jazdy, dozvedia sa zaujímavé a náučné informácie o strečingu a mnoho ďalšieho.

Pre koho sú tréningy určené?

Tréningy sú určené pre začiatočníkov, pokročilých, a tak isto aj pre ľudí, ktorí na snowboarde ešte nikdy nestáli.

Je to úplne zadarmo?

Áno, jediné, čo si musí registrovaný účastník zabezpečiť je skipass a snowboardová výbava.

Pomôžme spoločne deťom začať športovať - urobme to pre deti!

V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte kontaktovať Snowboardový klub Boardlip.

• Ponuka fotenia, fotograficko-tlačiarenských produktov a bezplatného premietania Oceanária!

• Prosíme rodičov, ktorí budú mať záujem, aby informovali triednych učiteľov svojich detí!

V ponuke nájdete 3 sety:

1. Veľkonočný set – portrét 15x20cm, portrét 10x15cm, 2x pohľadnica 10x15

2. Školský set – portrét 15x20cm, imitácia plátna 20x30cm, nálepky na zošity 6ks

3. Klasický set – multifoto 15x20cm, obojstranná kľúčenka, portrét 15x20cm

Cena jedného setu je 10 eur. V prípade súrodencov, druhý a každý ďalší set je s 50% zľavou.

Možnosť vrátenia fotografií! Spoločnosť garantuje, že fotografie nebudú použité iným spôsobom!

Všetky deti, ktoré prejavia záujem o fotenie získavajú premietanie Oceanária zadarmo!

(Premietanie prebieha vo vnútri kupoly. Čas trvania filmu je približne 25 minút.)

• Oznam T-9 2023 ...

• https://cloud-9.edupage.org/cloud?z%3AwUZkTXKXTHl1MS2Ix0uwl35uA9GJhiDFXH6WA05MnY1bnKuoTkI4QgfEHPrNWhMi20TXIT6o3%2Fus0k155H%2F4CA%3D%3DDňa 22. marca 2023 ( streda ) sa Vaša dcéra/ Váš syn zúčastní Celoslovenského testovania žiakov 9.ročníka ZŠ T9 – 2023 z predmetov „ slovenský jazyk a literatúra“ a „ matematika.“

Žiaci musia byť v škole najneskôr o 7:45 hod. Testovanie je povinné.

Náhradný termín (pre žiakov, ktorí sa z objektívnych dôvodov nemohli zúčastniť riadneho termínu) Testovania 9 2021 sa uskutoční 4. apríla 2023 (štvrtok, piatok) v krajských mestách.

Povolené pomôcky: kalkulačka, rysovacie pomôcky, pero, ktoré píše na modro (guľôčkové)

Zakázané pomôcky: mobilné telefóny, výpisky, študijné materiály, učebnice a pod.

V priebehu mesiaca február/marec 2023 budú všetci žiaci 9.ročníka podrobne oboznámení s podmienkami testovania.

Informácie o Testovaní 9 sú zverejňované na stránke NUCEM :

• OZNAM O ZRUŠENÍ TESTOVANIA 5

• Rozhodnutie ministra z 1. februára 2023

Minister školstva, vedy, výskumu a športu podľa § 150 ods. 8 písm. e) zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov rozhoduje takto:

V školskom roku 2022/2023 sa zrušuje externé testovanie žiakov 5. ročníka základných škôl (Testovanie 5).

Odôvodnenie:  https://www.minedu.sk/data/att/25484.pdf