• SVIATOK VŠETKÝCH DETÍ

• Výnimočný deň, ktorý patrí deťom, strávili naši najmladší žiaci v športovo-zábavnom duchu. Dopoludnie im spestrili aktivity, súťaže a hry, ktoré pre nich pripravili pani vychovávateľky a asistentky. Pripravený program ich pobavil, podporil v nich zmysel pre spoluprácu aj súťaživosť. Pri niektorých úlohách si preverili svoju obratnosť, iné boli založené na dôvtipe a vynaliezavosti. Nechýbali sladké odmeny, ktoré si za svoj výkon zaslúžil naozaj každý. Po aktívne strávenom čase si oddýchli v relaxačno-oddychových zónach v škole. Vďaka finančnej podpore Rodičovskej rady pri ZŠ s MŠ E. A. Cernana  mali žiaci popoludnie vyplnené kultúrnym programom v Žiline. V sprievode pani učiteliek si v bábkovom divadle pozreli divadelné predstavenie  Najlepšia rozprávka o Červenej čiapočke. Známy príbeh plný veselých scén, vtipov a pesničiek potešil a zabavil všetkých detských divákov.

Žiaci z druhého stupňa mali individuálny program v rámci tried. Niektorí sa vybrali do Kysuckého múzea v Čadci, kde ich zaujala výstava Zem, miesto pre život – Noční lovci – sovy. Jej súčasťou bol krátky dokumentárny film a tvorivé dielne. Vítaným doplnením boli aj ďalšie expozície: Na ľudovú nôtu a Ornament na Kysuciach. Iní cestovali vlakom do Žiliny. Pekné počasie umožnilo krátku prehliadku historického centra i relax pri fontáne. Atmosféra nášho krajského mesta bola pre mnohých nevšedná. Neodolali ani bohatej ponuke občerstvenia a typicky letných dobrôt.

Veríme, že  bohatá ponuka realizovaných aktivít k MDD spríjemnila deťom ich sviatok a urobila tento deň výnimočným.

• EXKURZIA HORNÉ KYSUCE

• Dňa 25. mája  žiaci 3. A, 3. B a 4. ročníka absolvovali prírodovedno – vlastivednú exkurziu zameranú na Horné Kysuce. Exkurzia začala v meste Bytča, kde okrem informácií o Palatínovi Bytčianskeho panstva si v expozícii Sobášneho paláca pozreli výrobu modrotlače, ktorá je ako nehmotné kultúrne dedičstvo  zapísaná v UNESCO. Ďalšou zastávkou bol hrad Strečno, ktorý patrí medzi naše významné  kultúrne pamiatky. Zaujímavosťou pre žiakov bola informácia o Žofii Bosňákovej a jej láskavom prístupe k ľuďom zo svojho okolia. Okrem pútavej  prehliadky vystúpili žiaci po 630 schodoch do najvyššej veže hradu.

V Expozícii drotárskeho múzea v Budatíne našli žiaci informácie o rodákoch našej obce Vysoká nad Kysucu - drotároch Štefanovi Hunčíkovi a Imrichovi Krutošíkovi.  Zaujímavým zážitkom bola aj vyhliadka z vrcholu hradnej veže na sútok rieky Váh a Kysuca. V interiéri ich zaujal dobový nábytok a hodiny.

Žiaci hodnotili exkurziu veľmi pozitívne a skonštatovali, že sa znovu dozvedeli nové a zaujímavé informácie o kraji, v ktorom žijú a vyrastajú.